Żelazna Dolina

Tytuł

Żelazna Dolina

Opis

Program edukacyjny przygotowany staraniem Powiatu Ostrowieckiego i Powiatu Starachowickiego przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach oraz Muzeum Historyczno - Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Film powstał za sprawą firmy "Hałas" Fotografia Profesjonalna Krzysztof Pęczalski, przy udziale Krzysztofa Dziewięckiego z wykorzystaniem części materiału z filmu ŚSDP z roku 2015 pt. "Żelazny Pielgrzym". Profesjonalna realizacja materiału stanowi niewątpliwie jego atut.
Film"Żelazna Dolina" powstał jako namiastka tegorocznej edycji "Żelaznych Korzeni", link do filmu:

https://youtu.be/BsKaccJ4SNI

Film został opublikowany także na stronach www.dymarki.com i www.korzenie.gimnazjum.com.pl oraz portalu Facebook, m.in. na profilu Świętokrzyskiego Stowarzyszenia Dziedzictwa Przemysłowego:

https://www.facebook.com/158469730907814/videos/705023393581955/

Piękna jest dolina rzeki Kamiennej i pięknie opowiedziana jest historia naszych "żelaznych korzeni" głosem dr. Andrzeja Przychodniego, dyrektora Muzeum Historyczno-Archeologicznego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Rzetelnie i zgodnie z prawdą historyczną przedstawiona jest sylwetka Mieczysława Radwana ( Maria Wiktoria Radwan )

Twórca

dr Andrzej Przychodni, M.W.Radwan

Źródło

Świętokrzyskie Stowarzyszenie Dziedzictwa Przemysłowego, Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Wydawca

Archiwum Rodziny Radwanów, Maria Wiktoria Radwan

Data

2020